Czego lepiej nie wrzucać do toalety, by się nie zapchała?

Czego lepiej nie wrzucać do toalety, by się nie zapchała?

Czego lepiej nie wrzucać do toalety, by się nie zapchała?

Na szczęście rośnie świadomość w zakresie tego, czego bezwzględnie nie należy wrzucać do toalet. Przestrzeganie zasad w tym zakresie jest bowiem niezbędne, aby uniknąć konieczności wzywania pogotowia kanalizacyjnego i poważnych problemów użytkowych. Jakie przedmioty nigdy więc nie powinny trafić do toalety? Sprawdźmy to!

Środki do higieny osobistej

Toaleta nie jest przede wszystkim miejscem, do którego można wrzucać chusteczki, pieluchy, waciki oraz inne przedmioty, które uznajemy za środki higieniczne. Powód? W praktyce nie ulegają one rozpadnięciu po kontakcie z wodą, a pod jej wpływem mogą wręcz pęcznieć i zwiększać swoją objętość. To prosta droga do zapchanej toalety i konieczności wzywania pogotowia kanalizacyjnego, którego fachowcy będą w stanie usunąć awarię spowodowaną zapchaniem odpływu.

Farmaceutyki

Do toalety nie wolno wrzucać także leków. Trzeba bowiem pamiętać, że oczyszczalnie ścieków nie radzą sobie w pełni ze składnikami w nich zawartymi. Sprawia to, że takie substancje przedostają się do wód gruntowych i stają się po prostu niebezpieczne.

Żwirek dla kota

Żwirek dla kotów cechuje się silnymi właściwościami absorbującymi wodę, który zawdzięcza zawartości silikatu. Ten ostatni jest artykułem sztucznym, nie dziwi więc, że takiego produktu po prostu nie można wrzucać do wody.

Produkty tłuszczowe i resztki obiadowe

Toaleta nie jest również miejscem do którego powinno się wrzucać resztki obiadowe, zwłaszcza te z dużą zawartością tłuszczu. Przyczyna jest prosta: tłuszcz osadza się na rurach, doprowadzając do zmniejszenia przepływu. Jest to niestety łatwy sposób, aby doprowadzić do zatkania kanalizacji i konieczności korzystania z usług fachowców w tym zakresie.

Lista przedmiotów, których nie należy wrzucać do toalety jest zdecydowanie dłuższa. Koniecznie trzeba stosować się do tych zasad i to nie tylko korzystając z tej prywatnej, ale również z publicznej. Jeśli jednak potrzebujesz skorzystać z usług firmy zajmującej się serwisowaniem instalacji kanalizacyjnych, to koniecznie się z nami skontaktuj.